Play na sprzedaż – Francuzi będą nowym właścicielem sieci

0 183
62 / 100

To już niemal pewne. Play Communications zostanie kupione przez francuską spółkę Iliad. Oferta została złożona i – jak czytamy w komunikacie Play – zaakceptowana oraz przyjęta. Przejęcie ma pomóc w rozwoju firmy.

Francuzi z Iliad oferują 39zł za akcję Play. To oznacza, że łączny kapitał spółki wyceniono na 2,2 mld euro. To niejako kontynuacja wcześniejszych transakcji, bowiem już jakiś czas temu firma zapewniła sobie kupno 40% kapitału Play od kluczowych akcjonariuszy.

Jak informuje Iliad, przejęcie Play ma pomóc tej firmie w rozwoju na rynku mobilnym oraz przyspieszyć cyfrową dystrybucję oferty. Jednocześnie spółka chce kontynuować proces wydzielania i sprzedaży tzw. pasywnej infrastruktury, który zdążył już zapoczątkować Play.

Jak możemy przeczytać w komunikacie – cytat z wypowiedzi szefa Iliad, Thomasa Reynauda – „liad od lat konsekwentnie realizuje strategię dynamicznego rozwoju opierającą się na dostarczaniu innowacyjnych usług telekomunikacyjnych po jak najkorzystniejszej cenie. Nasza filozofia jest bardzo podobna do filozofii wyznawanej przez Play Communications. Zarówno my, jak i Play Communications zrewolucjonizowaliśmy rynki, na których działamy a także wypracowaliśmy podobną kulturę wzrostu i sprawnego działania. Dzięki połączeniu doświadczeń zespołów Play Communications i Iliad będziemy mogli wzmocnić nasze fundamenty i kontynuować dalszy rozwój. Razem staniemy się szóstym co do wielkości operatorem telefonii komórkowej pod względem liczby abonentów w Europie”.

Zaraz po wypłynięciu informacji o tym, że Iliad oferuje Play 39 zł za akcję, kurs operatora wzrósł o blisko 36%. Warto też zaznaczyć, że Play ma obecnie bazę 15,3 mln klientów z czego 12,9 mln aktywnych. Dodatkowo sieć uzyskała zgodę UOKiK na przejęcie Virgin Mobile.

Iliad natomiast dostępne jest obecnie we Francji, Włośzech, Iralndii oraz Szwajcarii z łączną liczbą klientów na poziomie 29 mln.

Źródło: Reuters, businessinsider.com

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.