Na czym polegają płatności odroczone? Dostępność usługi w Polsce

0 326
4 / 100

Płatności odroczone są odpowiedzią na rosnącą popularność zakupów online. Usługa stanowi alternatywę kredytu oraz zakupu na raty i jest rozwiązaniem coraz bardziej preferowanym przez konsumentów. Oczekiwanie na wynagrodzenie z zakładu pracy czy spóźniające się płatności od kontrahenta – nie są już przeszkodą w dokonaniu upragnionego zakupu. Płatności odroczone pozwalają bowiem na prolongowanie terminu zapłaty w ponad 1000 punktach handlowych na terenie całego kraju.

Na czym polegają płatności odroczone?

Płatności odroczone stanowią usługę, dzięki której konsument, ma możliwość przesunięcia terminu zapłaty. Skorzystanie z tej formy płatności podczas zakupów internetowych, oznacza że klient poniesie koszty transakcji, dopiero po upływie określonego czasu. Termin odroczenia wynosi zazwyczaj kilka tygodni (do 30 dni), jednocześnie – w przypadku niektórych podmiotów, spłata zadłużenia możliwa jest do uregulowania w systemie ratalnym. Model płatności oferowany przez fintechy, niweluje ryzyko, które ponosi sprzedający, ponieważ pozytywne rozpatrzenie wniosku klienta, skutkuje natychmiastowym przelewem środków. Dodatkowo, sama dostępność usługi, pozytywnie wpływa na ilość zawieranych na rynku transakcji.

Dostępność usługi na polskim rynku

Płatności odroczone nie są jeszcze w Polsce rozwiązaniem bardzo popularnym, jednak usługa oferowana jest już przez kilka systemów płatności. Poniżej wykaz najpopularniejszych platform tego typu płatności:

Dotpay – kup teraz, zapłać później

Dotpay odracza termin płatności o 30 dni. Wartość zakupów musi zawierać się w przedziale od 100 zł. do 2000 zł. Operator ten, opierając się na danych analitycznych oraz po wykonaniu oceny potencjału zakupowego klienta, oferuje nawet zwiększenie limitu transakcji do 5000 złotych. W Dotpay spłata zadłużenia możliwa jest też w systemie ratalnym, obejmującym okres 3, 6 lub 12 miesięcy.

PayPo – kup teraz, zapłać za 30 dni

Termin spłaty oferowany przez PayPo, wynosi 30 dni. Minimalna wartość koszyka to 40 zł., a górny limit transakcji wynosi 800 zł. – w przypadku pierwszych zakupów. Przy kolejnych transakcjach z PayPo, limit podnoszony jest do 1000 złotych.

PayU – płacę później

Fintech PayU oferuje swoim klientom 30-dniowe cykle płatności, podczas których możliwa jest dowolna liczba zakupów. Po zakończeniu cyklu, konsument ma możliwość rozłożenia spłaty na 6 oprocentowanych rat. Skorzystanie z usługi możliwe jest w trakcie transakcji, której kwota wynosi od 100 zł. do 2000 zł.

Twisto – kup teraz, zapłać później

Oferowany przez Twisto model, pozwala na dwa sposoby skorzystania z usługi. W przypadku sklepów respektujących Twisto Pay, klient ma możliwości odroczenia terminu spłaty o 21 dni, a sama transakcja nie wymaga rejestracji u operatora. Bezpłatny limit kredytowy i 45 dni na spłatę, przysługuje osobom posiadającym konto w aplikacji, które dodatkowo zamówiły bezpłatną kartę. Klient dysponujący kartą, może korzystać z płatności odroczonych – wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty MasterCard.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.