Qlips dla MŚP oraz korporacji – nowa usługa od Pekao

0 247
68 / 100

Bank Pekao uruchomił Qlips dla klientów indywidualnych w czerwcu. Teraz mogą z tej funkcji skorzystać również firmy sektora MŚP oraz korporacje. Przy pomocy platformy PekaoBiznes24 będzie można przesyłać klientom informacje o fakturach. Qlips pozwala na kompleksową obsługę wystawcy, jak i płatnika.

Qlips to inicjatywa Związku Banków Polskich oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej, która ma zwiększyć wygodę klientów oraz firm w przypadku dokonywania płatności za usługi masowe (prąd, gaz czy woda). Usługa pozwala wystawcy faktury – przy pomocy PekaoBiznes24 – wysłać do KIR dane o należnościach (bieżących, jak i zadłużeniach), a płatnikowi otrzymać informacje o fakturze, którą może od razu opłacić poprzez bankowość internetową.

Aby skorzystać z wygody oferowanej przez Qlips, trzeba ją wcześniej aktywować w bankowości elektronicznej. Następnie można wyszukać na liście firm czy nasz dostawca korzysta z usługi. Jeśli tak – sprawa jest prosta: można albo od razu opłacić rachunek, albo ustawić dokładną datę przelewu. Można również włączyć automatyczne płatności, jak i ustawić maksymalną kwotę przy tej usłudze.

Jest to niezwykle wygodne zwłaszcza dla osób zabieganych. Oczywiście, funkcja planowania przelewów jest z nami od bardzo dawna, jednak w przypadku opłacania faktur problem polegał na tym, że za każdym razem w tytule przelewu trzeba było wpisać właściwy jej numer. Teraz wszystko dzieje się automatycznie – jak przy zakupach przez internet.

Jak informuje Andrzej Furstenberg, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej w Banku Pekao, „usługa Qlips jest dla klientów indywidualnych całkowicie bezpłatna. Zarówno aktywacja rozwiązania, jak i wykonanie przelewu nie wymagają dodatkowych kosztów – jedyna kwota do opłacenia to wartość wystawiona na fakturze. Jestem przekonany, że Qlips okaże się sukcesem, ponieważ zdecydowanie upraszcza proces dokonywania opłat stałych. Im więcej osób fizycznych podejmie decyzję o aktywacji usługi, tym więcej firm zdecyduje się na korzystanie z tego narzędzia”.

Źródło: money.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.