AirDrop – źródło darmowych kryptowalut

0 414
4 / 100

Pozyskanie kryptowalut bez wkładu pieniężnego – jest możliwe, jednak nie zawsze wiąże się to z realną korzyścią dla użytkownika, a czasami wręcz naraża go na niebezpieczeństwo.

Czym jest airdrop?

Airdropy to działania marketingowe podmiotów świadczących usługi na rynku kryptowalut. Użytkownik który spełni odpowiednie warunki lub wykona określone zadania, zostaje nagrodzony kryptowalutą. Warunki przyznawania „prezentów” są indywidualną sprawą każdej firmy, która oferuje tego rodzaju nagrodę, więc zakres zadań do wykonania bywa bardzo zróżnicowany. Przykładowym warunkiem pozyskania kryptowaluty, może być rejestracja na określonej platformie, polubienie, udostępnienie posta albo komentarz na mediach społecznościowych. Airdropy to działania nierzadko podejmowane przez startupy, związane z kryptowalutami w ramach ICO. Initial Coin Offering, jest metodą na pozyskanie kapitału, której założeniem jest emisja nowych kryptowalut.

Dlaczego firmy decydują się na rozdawanie waluty?

Airdropy to potężne narzędzie marketingowe, działające na wyobraźnię obdarowanych nimi użytkowników. Istotnym założeniem projektów, jest równomierna dystrybucja kryptowaluty na szeroką skalę, a zaangażowanie dużej liczby internautów, gwarantuje szybki wzrost popularności nowej platformy lub waluty. To z pewnością inteligentne posunięcie biznesowe, swoista „lokata kapitału” – bowiem w przyszłości każdy zaangażowany użytkownik, może okazać się cennym inwestorem.

Czy airdrop może przynieść zysk?

Popularne w świecie airdropy, w wolnym tłumaczeniu „zrzuty”, bywały już w przeszłości okazją do sowitego zarobku. Przykładem może być kryptowaluta NANO (wcześniejsza nazwa – Raiblocks), którą na początku 2017 r., nagradzano za proste czynności, wymagające ledwie kilku minut zaangażowania. W swoim historycznym szczycie (ATH – All Time High), kurs 1 szt. NANO poszybował do poziomu 30 USD! A pomyśleć, że wcześniej na kontach szczęściarzy pojawiały się niemal darmowe „zrzuty” – po kilka, a nawet po kilkanaście tysięcy sztuk tej kryptowaluty…

Nie wszystko złoto, co się świeci, czyli airdrop to także niebezpieczeństwo

Działanie które miało nagradzać użytkowników, często wykorzystują przestępcy. Najpopularniejszą metodą oszustwa jest wyłudzanie wrażliwych danych lub klucza do portfela, pod pretekstem weryfikacji. Oszuści częstą proszą o weryfikację za pośrednictwem drobnej transakcji – zapewniając, że wysłana kwota, zostanie zwrócona wraz z nagrodą. Airdropy, w szczególności organizowane przez zweryfikowane podmioty, są zazwyczaj całkowicie bezpieczne, jednak korzystając z okazji na darmową kryptowalutę, użytkownik powinien zachować dodatkową czujność.

Programy afiliacyjne

Alternatywą dla airdropów są programy partnerskie, oferowane przez określone giełdy. Ten rodzaj współpracy pozwala na zbudowanie pasywnego dochodu, bez inwestycji środków finansowych i nadmiernego ryzyka. Współpraca z giełdami, opiera się na promowaniu danej platformy. Po rejestracji z polecenia, użytkownikowi przysługuje prowizja za każdą wykonaną przez afilianta transakcję.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.