LG wprowadza na rynek maseczki z oczyszczaczem powietrza

0 199
64 / 100

Południowokoreański koncern LG zaprezentował właśnie oczyszczacz powietrza w formie maseczki. Ma trafić na rynek za kilka miesięcy – jego cena jest jeszcze nieznana.

PuriCare Wearable Air Filter – tak dokładnie nazywa się elektroniczna maseczka od technologicznego giganta. Posiada dwa wymienne filtry HEPA oraz parę małych wentylatorów zasilanych bateriami, które mają ułatwić oddychanie.

Nie jest to jednak proste urządzenie. Maseczki mają zainstalowane specjalne czujniki, które rozpoznają fazę wdechu i wydechu, dzięki czemu dostosowują prac wentylatorów. Jak poinformowało LG „Urządzenie zostało zaprojektowane w sposób ergonomiczny, po wnikliwej analizie kształtów twarzy. Dobrze dopasowuje się do twarzy użytkownika tak, by ograniczyć wyciekanie powietrza, wokół nosa i brody”

Co jeszcze warto wiedzieć? Urządzenie posiada wbudowaną baterię o pojemności 820 mAh. NIby niewiele, jednak według tego, co podaje LG, wystarczy na 8 godzin użytkowania w trybie ekonomicznym lub 2 godziny w trybie intensywnym.

Podczas prezentacji zastanawiano się, czy maseczki nie będą zbyt ciężkie. Koncern jednak zapewnił, że baterie są lekkie, dzięki czemu komfort noszenia będzie satysfakcjonujący. Nie podał jednak ile dokładnie waży oczyszczacz.

Na razie elektroniczne maseczki są jedynie ciekawostką. Nie wiadomo czy staną się hitem sprzedaży, tym bardziej, że LG nie odniosło się do pytań, czy PuriCare będzie w stanie zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19. Poinformowano jedynie, że urządzenie jest w fazie testów i certyfikacji.

Na rynek trafi za kilka miesięcy. Będzie jednak dostępny jedynie w wybranych krajach. Można się domyślać, że najprawdopodobniej trafi na rynek azjatycki, amerykański i brytyjski. W Polsce zapewne pozostanie jedynie kupno online.

Źródło: businessinsider.com

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.