Aion Bank od 2021 wchodzi do Polski

0 462
69 / 100

Europejski bank cyfrowy Aion Bank ma zacząć oferować swoje usługi w Polsce od przyszłego roku. Szefem firmy jest Wojciech Sobieraj, założyciel Alior Banku. Jednak za wejście na polski rynek będzie odpowiadał Karol Sadaj, który do tej pory kierował polskim oddziałem Revolut.

Aion Bank to nowy twór. Powstał w Belgii w marcu bieżącego roku. Jego założyciele twierdzą, że łączy on wykorzystanie najnowszych technologii z bezpieczeństwem oraz gwarancjami tradycyjnego europejskiego banku. Będzie to więc odpowiedź na coraz popularniejsze wirtualne portfele oraz nieco wciąż enigmatyczny bank N26. Ma przyciągnąć osoby, które chcą współczesnych rozwiązań, ale jednocześnie też klasycznego banku.

Co oferuje bank? Otóż za stałą miesięczną opłatną będzie można korzystać z szeregu produktów, które są dostępne w Aion Banku. Usługa nazwana Aion Premium pozwoli na uzyskanie dostępu do ofert oszczędnościowych, wysokiego oprocentowania lokat oraz rachunków oszczędnościowych, a także do zarządzania aktywami ETF bez opłat za zarządzanie.

Dodatkowo klienci będą mogli skorzystać z kredytów oferujących konkurencyjne stopy procentowe oraz ze spersonalizowanych porad finansowych. Co ciekawe, model opracowany przez Aion Bank eliminuje dodatkowe opłaty i prowizje pobierane przez większość banków.

Również przedsiębiorcy znajdą w nowym cyfrowym banku coś dla siebie. Aion oferuje narzędzia do wystawiania faktur, szacowania wydatków oraz podatku VAT. Nie zabraknie również cyfrowej księgowości.

– Stworzyliśmy Aion Bank z przekonaniem, że bankowość musi być bardziej przejrzysta i zawsze mieć klienta w centrum uwagi. Cieszymy się, że możemy zaoferować nasze usługi w Polsce i że Karol poprowadzi nasze działania. Liczymy na doświadczenie Karola w rozwijaniu biznesu – mówi Wojciech Sobieraj, CEO Aion Banku, cytowany w komunikacie.

Karol Sadaj przez ostatnie dwa lata odpowiadał za wprowadzenie i rozwój marki Revolut na polskim rynku. Wcześniej był szefem Ubera na Polskę, a także pracował w Google oraz PepsiCo.

Źródło: businessinsider.com.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.