BLIK – teraz zapłacisz nim w Apple App Store

0 164
58 / 100

BLIK zrewolucjonizował sposób płatności za zakupy oraz usługi. Szczególnie chętnie korzystamy z niego w internecie. Teraz użytkownicy sprzętów Apple zyskali możliwość korzystania z tej formy płatności za zakupy w App Store.

BLIK pozwala na coraz więcej rozwiązań. Można nim płacić, robić przelewy, wypłacać gotówkę z bankomatów. Staje się to coraz popularniejsze rozwiązanie, tym bardziej że wciąż przybywa funkcjonalności. Od teraz można również BLIK-iem płacić w Apple App Store. Aplikacje, filmy, muzyka, gry – od teraz nie trzeba już „podpinać” karty płatniczej, wystarczy kod i potwierdzenie w aplikacji.

Wszyscy użytkownicy sprzętów Apple – iPhone, MacBook, iPad – będą mogli korzystać jeszcze wygodniej z wirtualnego sklepu giganta z Cupertino. O nowej funkcjonalności BLIK poinformował za pomocą swoich kanałów w mediach społecznościowych.

Aby z niego korzystać podczas zakupów w App Store, należy dodać nową formę płatności – BLIK –  do swojego Apple ID. Wystarczy kilka stuknięć w ekran, aby uzyskać wygodny dostęp do płatności za aplikacje, gry, muzykę, programy telewizyjne, filmy oraz wszystkie inne, które można znaleźć w App Store.

Oczywiście wciąż aktywne pozostają pozostałe możliwości płatności. Użytkownicy sprzętu Apple mogą korzystać z Apple Pay, kart kredytowych oraz debetowych, rozliczeń poprzez operatora (Orange i Play) czy kart podarunkowych. BLIK jest po prostu kolejną z opcji. Zapewne skierowaną przede wszystkim do tych, którzy posługują się przede wszystkim sześciocyfrowym kodem w każdej możliwej sytuacji.

Ciekawe czy po jakimś czasie od wprowadzenia usługi BLIK pokaże dane dotyczące tego, ile osób korzysta z tej formy płatności w App Store. Wydaje się bowiem, że od kiedy Apple Pay jest dostępne w Polsce, gros użytkowników sprzętu Apple płaci właśnie w ten sposób. Na pewno chętnie z BLIK-a będą korzystać ci, których urządzenia nie obsługują Apple Pay – szczególnie starsze MacBooki oraz iPady.

Źródło: BLIK

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.