Rewards – nowa funkcja Revolut już w Polsce

0 312
17 / 100

Revolut to jedna z najpopularniejszych aplikacji finansowych, która właśnie wprowadziła na terenie Polski algorytm, który jest oparty na uczeniu maszynowym. Oznacza to, że zapamiętuje on ulubione marki użytkownika i oferuje mu zniżki na konkretne produkty. Rewards dostępne jest w opcjach Premium i Metal, a wśród współpracujących firm są już W.Kruk, Sephora czy New Balance.

Revolut pojawił się na światowym rynku w lipcu 2015 roku i niejako zaczął wyznaczać trendy w nowoczesnym zarządzaniu finansami. Przelewy, zakupy i karta płatnicza – to wszystko w wielu walutach w jednej aplikacji. Duże zainteresowanie tą platformą wzięło się z faktu, że można bezprowizyjnie płacić za granicą, wymieniać i przechowywać środki na kontach oraz realizować przelewy międzynarodowe bez marży po kursie międzybankowym. W Polsce Revolut działa od marca 2018 roku i zaufało mu już ponad milion użytkowników.

Revolut Rewards uczy się twoich zakupów

Teraz Revolut oficjalnie uruchomił na terenie Polski – jako trzecim kraju, po Wielkiej Brytanii i Francji – nową funkcję dla klientów, którzy posiadają opcję Premium lub Metal – Rewards. Dzięki niej użytkownicy aplikacji mają dostęp do zniżek, rabatów czy cashbacku na zakupy produktów i usług tak polskich, jak i zagranicznych marek. W tej chwili wśród firm, które weszły we współpracę z Revolut, są m.in. New Balance, W.Kruk, Wittchen, Sephora, Smyk czy The Body Shop.

Jak to działa w praktyce? Rewards wykorzystuje uczenie maszynowe. To specjalny algorytm, który „uczy się” preferencji klienta – produktów i marek, które najchętniej wybiera. Na tej podstawie aplikacja oferuje kody zniżkowe lub cashback, czyli zwrot gotówki.

Jak korzystać z Rewards?

Kod zniżkowy albo należy wpisać w momencie płatności, albo uaktywni się on samoistnie w momencie płatności kartą Revolut (również poprzez Apple Pay i Google Pay). Cashback natomiast następuje nie później niż 90 dni po zawarciu transakcji kartą i opiewa on na konkretny procent przy danych zakupach. 

Oferty promocyjne dostępne są w kategoriach moda, uroda, sport, podróże czy zdrowie. Według zapewnień w Revolut sukcesywnie ma się pojawiać coraz większa liczba promocji.

Źródło: revolut.com, wirtualnemedia.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.