Lego rezygnuje z plastikowych opakowań

0 147
68 / 100

Wszyscy to znamy – otwieramy karton klocków, a tam wszystkie elementy zapakowane w plastikowe woreczki. Grupa Lego zdecydowała się, aby z tym skończyć i być bardziej eko. Od przyszłego roku plastik zostanie zastąpiony przez papier nadający się do recyklingu.

Jak poinformował duński gigant branży zabawkowej, wprowadzenie papierowych opakowań jest jednym z kroków ku zrównoważonemu rozwojowi. Na ten cel – w ciągu trzech najbliższych lat – firma przeznaczy 400 mln dolarów.

– Otrzymujemy wiele listów od dzieci z pytaniami, dlaczego nadal używamy plastiku jednorazowego użytku w naszych pudełkach. To zainspirowało nas do wprowadzenia zmiany – powiedział Tim Brooks, wiceprezes ds. ochrony środowiska w Lego. – Jest to część naszych ambicji, aby wszystkie nasze opakowania były ekologiczne do końca 2025 roku – dodał.

Do wprowadzenia zmian przyczynił się także pandemiczny lockdown, w trakcie którego Lego zanotowało ogromny wzrost sprzedaży swoich produktów. Okazuje się, że aż 5 tys. ton plastiku rocznie jest produkowanych przez Duńczyków. Co prawda aż 90 tys. ton składa się na klocki, jednak nie są one jednorazowe oraz bardzo rzadko zanieczyszczają środowisko. To jednak nie zmienia stale postępujących prac nad wykorzystaniem ropy naftowej w produkcji klocków, aby zniwelować ilość tworzywa sztucznego.

Celem giganta jest, aby do 2030 roku wszystkie jego produkty pochodziły ze zrównoważonych źródeł. Ponadto zapowiada większe wykorzystanie „bio klocków”, wykonanych z materiałów pochodzenia roślinnego.

Te zmiany, w tym papierowe torebki, które już niedługo znajdziemy w opakowaniach klocków, to dopiero początek. Lego chce do końca 2022 roku rozszerzyć działalność Lego Replay, czyli wykorzystywania w obiegu zużytych klocków. Klocki, mimo upływu lat, wciąż do siebie pasują, dzięki czemu użytkownicy mogą się nimi wymieniać. Jednak w tej akcji chodzi głównie o to, że niechciane już klocki mogą posłużyć jeszcze przez wiele lat potrzebującym dzieciom.

Źródło: money.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.