Yanosik wprowadza automatyczne płacenie za autostrady

0 228
64 / 100

Yanosik Pay to nowa usługa, dzięki której można skorzystać z automatycznego poboru opłat za przejazdy płatnymi odcinkami polskich autostrad. Ma to pozwolić na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy w trakcie podróżowania. Na pewno skorzystają z niego użytkownicy Yanosika, ale raczej pozostali nie będą sięgać po to rozwiązanie.

Autopay już od dłuższego czasu towarzyszy kierowcom, którzy muszą często przemieszczać się po płatnych odcinkach krajowych autostrad. Działa on na wszystkich bramkach na odcinku AmberOne oraz na trasie Katowice-Kraków na A4. Dzięki tej usłudze prowadzący nie muszą zatrzymywać się, tylko sprawnie przejeżdżają przez kolejne bramki.

I tutaj przechodzimy do sedna. Autopay jest dostępne w aplikacji Autopay by Blue Media oraz w wielu aplikacjach bankowych. Pierwszym bankiem, który wprowadził taką możliwość był Millenium. Następnie opcję uruchomiły m.in. Bank Pocztowy, Pekao czy ING. Zatem ci, którzy już z tego korzystają, raczej nie sięgną po Yanosik Pay. Bo po co? To oferta skierowana przede wszystkim do tych, którzy z samego systemu Yanosik korzystają na co dzień.  

Aplikacja Yanosik Pay jest dostępna na systemy iOS oraz Android. Aby z niej korzystać, najpierw należy zarejestrować się w systemie Autopay. Musimy podać wymagane dane o pojeździe i sposób płatności za przejazdy. I gotowe – można jeździć bez stania w korkach na bramkach. Wprawdzie zdalne płacenie za przejazdy to wciąż w Polsce pewna egzotyka i stosunkowo niewiele osób z nich korzysta, jednak najprawdopodobniej w najbliższych latach będą prowadzone działania, które sprawią, że stanie się to główny sposób płacenia za przejazdy na płatnych odcinkach.

Co więcej, dzięki usłudze Yanosik Pay, będzie można oszczędzać. Do końca września dostępne są zniżki na odcinku A4 Kraków-Katowice. W zależności pod pojazdu zniżka będzie wynosić od 3 do 5 zł na każdej bramce, która obsługuje system zdalnych opłat.

Źródło: antyweb.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.