To koniec darmowych usług Google?

0 152
59 / 100

Wiele osób wybierało konto Google ze względu na duże możliwości parowania z wieloma urządzeniami jednocześnie oraz dużą darmową przestrzeń dyskową. Teraz jednak bezpłatne konta przejdą prawdziwą rewolucję. Od 1 czerwca 2021 wspomniana przestrzeń dyskowa przestanie być darmowa.

Nie wiadomo tak naprawdę co skłoniło Google to takiego kroku, jednak trzeba się z tym faktem pogodzić. W tej chwili każde bezpłatne konto Google daje możliwość korzystania z 15 GB miejsca na dane, które znajdują się w Gmailu, Dysku oraz usłudze Photos. Wszystkie maile oraz pliki przechowywane na Dysku Google w chmurze, wliczane są do tych 15 GB.

Od 1 czerwca 2021 tę przestrzeń będą zajmować również pliki z dokumentów Google, arkuszy, prezentacji, rysunków czy formularzy. Tutaj akurat nie ma tragedii, ponieważ są to niewiele ważące pliki. Jednak od tego momentu również wszystkie przesłane zdjęcia będą korzystać z 15 GB dostępnego miejsca.

Teraz Google Photos jest usługą, która pozwala na darmowe przechowywanie niemal nieograniczonej liczby zdjęć oraz filmów w jakości HD. Warunkiem jest jedynie to, aby rozdzielczość nie przekraczała 16 megapikseli. Jeśli przekracza, Google samo skompresuje zdjęcie. Od czerwca każde z tych zdjęć lub filmów będzie „podjadać” miejsce z tych 15 GB.

Google uważa, że aż 80% użytkowników będzie potrzebowało minimum trzy lata, aby te 15 GB wykorzystać. Dodatkowo zostanie wprowadzona funkcja, która pozwoli monitorować zasoby pamięci oraz oszacować ile potrwa zapełnienie całej wolnej przestrzeni, którą użytkownik ma do dyspozycji.

Co więcej, technologiczny gigant zapewnia, że w czerwcu 2021 udostępni nowe bezpłatne narzędzie do zdjęć. Nie wiadomo tak naprawdę co dalej – czy powstanie strefa premium dla użytkowników, którzy potrzebują nieograniczoną ilość miejsca na dane, czy będą pakiety oraz ile to wszystko może kosztować w określonych abonamentach.

Źródło: biznes.wprost.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.